“FELAKETİN ADI DEĞİŞMİYOR”

SON DAKİKA 17 Ağustos 2021 17:16
Videoyu Aç “FELAKETİN ADI DEĞİŞMİYOR”
A
a
“FELAKETİN ADI DEĞİŞMİYOR”

Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, asrın felaketi olarak anılan ve üzerinden 22 yıl geçen Marmara Depremi hakkında konuştu.

Başkan Alaca, günümüzde yaşanan felaketlerin sonucu ortada. 22 yıl önce olduğu gibi halen doğal afetler için alınan hiçbir önlem yok malasef. O gün olduğu gibi bugünde ne yazık ki doğal afetler sonucunda alınmayan tedbirler nedeni ile yine canlarımızı kaybettik. Yıllar geçse de felaketin adı değişmiyor” dedi.

Mesajında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen başkan Alaca, “17 Ağustos Marmara Depremi’nde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, on birlerce vatandaşımız yaralanmış, evsiz ve yuvasız kalmıştır. Geçen zaman, ne acılarımızı azalttı ne de kaybettiklerimizi unutturdu. Ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Bu noktada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, olası depremlere karşı dayanıklı konutların yapılması, depreme karşı bilinçlendirmenin sağlanması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bu vesile ile hem yaşanan depremler de hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hem de son günlerde yaşadığımız yangın ve sel felaketlerini hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat