ASRIN FELAKETİNİN 22. YILI

SON DAKİKA 17 Ağustos 2021 17:08
Videoyu Aç ASRIN FELAKETİNİN 22. YILI
A
a
ASRIN FELAKETİNİN 22. YILI
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış,  22 yıl aradan sonra Marmara depreminden ders alınmadığını ve farklı felaketler neticesinde alınmayan önlemlerden dolayı henüz vatandaşların hayatını kaybettiğini belirtti.
“17 Ağustos Marmara Depremi’nin üzerinden 22 yıl geçtiğini görüyoruz. Yitirdiğimiz canlarımızın acısı, özlemi ise hala yüreğimizde taze” diyen başkan Karış, “Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu biliyoruz. Bu gerçeği yaşamış bir coğrafya olarak, en önemli odak noktamız; yapılaşma planları, yapı mühendislik teknolojileri ve eğitimlerle; olası yüksek şiddetli depremlerin yıkıcı etkilerini minimize etmek için elimizden gelen her şeyi yapmaktır. İklim krizinin tüm dünyada ağır bedeller ödettiği günümüzde, doğal afetlere karşı mücadele ederken yerel yönetimlerin deprem yönetmeliği mevzuatını uygulamalı ve diğer tüm olası afetlere göre tedbirlerimizi almalıyız. 
Bu vesileyle 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm hemşehrilerimizi rahmetle anıyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum ”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat