Başkan Barlas: “Türkiye’nin Geleceğini Yeniden Yazacağız”

SON DAKİKA 13 Haziran 2021 21:59
Videoyu Aç Başkan Barlas: “Türkiye’nin Geleceğini Yeniden Yazacağız”
A
a
Başkan Barlas: “Türkiye’nin Geleceğini Yeniden Yazacağız”
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Barlas açıklamasında: “Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), 2002 yılında dünyada çalışan milyonlarca çocuğun içinde bulunduğu olumsuz duruma ve yaşadıkları ağır koşullara dikkat çekmek için 12 Haziran gününü “Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” olarak belirlemiştir.  Yoksulluk, eğitime ulaşamama, göçler, geleneksel bakış açısı ve ailenin rolü, ucuz işgücüne olan talep, yasal düzenlemelerin ve bu düzenlemelerin yaşama geçirilmesindeki yetersizlik, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çocukların çalışma ve çalıştırılma nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

“Çocuk İşçiliği” terimi, 12 yaşın altında olup herhangi bir sektörde çalışanlar, 12-14 yaş aralığında olup fiziki olarak yapamayacağı işlerde çalışanlar veya hangi yaşta olursa olsun sağlık açısından zararlı işlerde istihdam edilen veya zorla çalıştırılan, çalışmak zorunda bırakılan çocukları kapsamaktadır.
Ülkemizde aile geçimine mecburen katkı sağlamak zorunda olan çocuklarımız için iktidar tarafından izlenen yanlış ekonomik politikalar yüzünden bu haldedirler. Ama biz çözüm Gelecek’te diyoruz. Gelecek Partisi olarak milletimizin geleceğinin refahının bekçisi olacağız. İlk seçimde gençlerimizin gücüyle milletimizin desteğiyle Türkiye’nin Geleceğini yeniden yazacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat