BAŞKAN ÇAKIR: “SN. SOYLU’YA YAPILAN BU DAVRANIŞ ÇOK ÇİRKİN”

SİYASET 24 Ocak 2021 20:29
Videoyu Aç BAŞKAN ÇAKIR: “SN. SOYLU’YA YAPILAN BU DAVRANIŞ ÇOK ÇİRKİN”
A
a

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun rahmetli annesine hakaret edilmesini kınayarak, “Sn. Soylu’ya yapılan bu davranış çok çirkin, lakin Sn. Soylu’nun bu konuda gösterdiği hassasiyeti, diğer siyasi isimlere de göstermesini beklerdim” dedi.

 Sosyal medya hesabından rahmetli annesi ile olan bir fotoğrafını paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret edildi. Soylu’nun annesine edilen hakarete ilişkin, kişi hakkında soruşturma başlatılırken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak olayı kınadı.

“KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL”

Soylu’ya yapılan sözlü saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, aynı durumları farklı isimlerin de yaşadığına dikkat çeken Çakır, “Sn. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun rahmetli annesine yönelik sözlü hakareti kesinlikle doğru bulmuyorum. Kabul edilebilir bir durum değil. Annelerimiz bizler için çok değerlidir. Kimse bu şekilde bir hakarete maruz kalmamalı. Sn. Soylu’ya yapılan bu davranış çok çirkin, lakin Sn. Soylu’nun bu konuda gösterdiği hassasiyeti, diğer siyasi isimler için de göstermesini beklerdim. Yakın zaman önce Genel Başkanımız, sözlü ve yazılı hakarete maruz kaldı. Muhalefetin birçok ismi her gün sözlü hakarete sosyal medya üzerinde maruz kalıyor. Bu durumlar gündeme geldiğinde Sn. Soylu’dan resmi bir açıklama göremiyoruz. Daha da ötesinde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu saldırıya uğramadan önce, ‘Onları şehit cenazelerine almayın, sokmayın’ şeklinde verdiği demeçler, şiddetle sonlandı. Ve o yumruğu atan kişi daha sonrasında bir kahraman gibi karşılandı. Sn. Soylu, hakarete uğramak, saldırıya uğramak kabul edilebilir bir durum değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı, bu ülkenin huzur ve refah ortamını koruma adına her isme aynı mesafede olmalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat