BAŞKAN ER, "UMARIM GEREKLİ DERSLER ÇIKARILMIŞTIR"

SON DAKİKA 7 Ağustos 2021 16:59
Videoyu Aç BAŞKAN ER, "UMARIM GEREKLİ DERSLER ÇIKARILMIŞTIR"
A
a
BAŞKAN ER, "UMARIM GEREKLİ DERSLER ÇIKARILMIŞTIR"
Türkiye Halk Partisi Genel Başkanı İbrahim Er, "Canlarımız bu yangınlarda yanmıştır. Yaşanan acıları tarif etmekse asla mümkün olmayacak. O kadar insanın evleri, bağları, bahçeleri gözlerinin önünde küle dönmüştür. Ancak ne yazık ki hükümet bu konuda da sınıfta kalmayı başarmıştır" dedi. 

Türkiye genelinde orman yangınlarından 185'i kontrol altında. 6 ildeki 13 noktada söndürme çalışmaları devam ediyor. Muğla Milas'ta 6, Köyceğiz ve Menteşe ilçelerinde birer mahalle daha yangınların yayılması üzerinde tahliye edildi. Milas'ta yangının yaklaştığı Yeniköy termik santrali çevresinde de tedbirler artırıldı.

Yangınlara ilişkin açıklama yapan Başkan Er, "Günlerdir devam eden ve ormanlarımızı adeta küle çeviren yangınlar, ekranlara gelen görüntüler bizleri derinden üzmüştür. Vatandaşlarımız, görevli personel, hatta sanatçı ve oyuncularımız hep birlikte el ele vererek yangınlara müdehale etmişlerdir. Canlarımız bu yangınlarda yanmıştır. Yaşanan acıları tarif etmekse asla mümkün olmayacak. O kadar insanın evleri, bağları, bahçeleri gözlerinin önünde küle dönmüştür. Ancak ne yazık ki hükümet bu konuda da sınıfta kalmayı başarmıştır. Onca gündür yangınların şiddetinin artırarak devam etmesi ve gerekli araç gereç olmayışından kaynaklı olarak kontrol altına alınamamasının sebebi zamanın da alınmayan önlemlerdir. Umarım yaşananlardan ders çıkarılır. Tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimi iletirken, yangında maddi manevi zarara uğrayan vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bildirmek isterim" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat