Başkan Hasan Kızılboğa “Yöneticiler, deprem uyarılarına duyarsız kalmamalı

SON DAKİKA 29 Temmuz 2021 17:31
Videoyu Aç Başkan Hasan Kızılboğa “Yöneticiler, deprem uyarılarına duyarsız kalmamalı
A
a
Başkan Hasan Kızılboğa “Yöneticiler, deprem uyarılarına duyarsız kalmamalı”  

“Yaşanacak bir felaketin altından kimse kalkamaz” 


İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, olası bir Bingöl depremine karşı gerekli önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu. 

Bingöl’ün deprem kuşağında yer aldığı unutulmamalı diyen Kızılboğa, "Yöneticilerimiz olası bir Bingöl depreminde olacakların sorumlusu olmak istemiyorsa, son zamanlarda bilim insanlarımızın olası Bingöl depremine karşı yaptığı uyarılarını ciddiye alıp, bir an önce harekete geçmesi gerekmektedir. Bu işin sonrası olmaz, olmamalı. Bingöl halkının canını ve malını riske atamayız"dedi. 

Bingöl’de Haziran 2020’de meydana gelen depremin yaralarının hâlâ sarılmadığını ve vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden Kızılboğa, "Bilim insanlarının tehlikeyi ortaya koymalarına rağmen ve hatta bölgedeki yerleşim alanlarında kentsel/köysel dönüşümlere başlanması gerektiğinin vurgulanmasına rağmen yöneticilerimizin, bilim insanlarının çağrısına bu kadar duyarsız kalması durumunda daha büyük felaketlerin gerçekleşebileceğini kimse unutmasın. Yoksa yaşanacak bu felaketin altından kimse kalkamaz" diye ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat