BAŞKAN TOPÇU, “22 YIL GEÇTİ, ANCAK DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY OLMADI”

SON DAKİKA 17 Ağustos 2021 17:46
Videoyu Aç BAŞKAN TOPÇU, “22 YIL GEÇTİ, ANCAK DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY OLMADI”
A
a
BAŞKAN TOPÇU, “22 YIL GEÇTİ, ANCAK DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY OLMADI”

Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, 22 yıl önce yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümünde yayınladığı mesajında, aradan o kadar zaman geçmesine rağmen alınmayan tedbirler neticesinde o gün olduğu gibi bugünde binlerce insanın yaşamını yitirdiğini belirtti.

Marmara depreminde yaşamını yitirenleri andığı mesajında başkan Topçu, henüz alınmayan tedbirlere değindi. Yaşanan onca felakete rağmen hükümetin doğal afetlere karşı herhangi bir önlem almadığını söyledi. Son günlerde yaşanan doğal afetler nedeni ile yine onlarca insanımızın hayatını kaybettiğini aktaran başkan Topçu, “17 Ağustos depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Meydana gelen deprem, ülkemizde yaşanan afetlerin ilki değildi ve sonuncusu da olmayacak. Aradan geçen zaman içerisinde yaşanan farklı ölçekli depremler bunu açık bir şekilde göstermektedir. Depremler sonuçları itibariyle büyük afetlerdir. Ancak gerekli önlemler alınırsa yaşanan kayıpların önüne geçilebilir.  Umarım bir daha büyük çaplı depremler yaşanmaz. Ama yaşanabilecek en kötü durum karşısında bile hazırlıklı olmalıyız. Unutulmamalıdır ki; deprem değil, bilinçsizlik ve tedbirsizlik öldürür.
Bu düşüncelerle 17 Ağustos depreminde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat