Çanakkale'nin Korona mücadelesi... Başkan Yıldızlar gidişatı yorumladı

SAĞLIK 18 Ocak 2021 13:30
Videoyu Aç Çanakkale'nin Korona mücadelesi... Başkan Yıldızlar gidişatı yorumladı
A
a

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, koronavirüs sürecinden Çanakkale’nin nasıl etkilendiğini anlattı. Başkan Yıldızlar, “gidişat iyi değil” dedi.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Covid-19 pandemisinin ekonomi, eğitim ve sağlığı etkilediğinin altını çizdi. Başkan Yıldızlar Çanakkale’nin koronavirüsle mücadelesini şu sözlerle anlattı:

“RANDEVULAR GEÇ ALINIYOR, AMELİYATLAR ERTELENİYOR”

“Sağlık bakımından şu anda hastanelerimizde randevular çok geç alınıyor. Ameliyatlar erteleniyor. İnsanlarda korku var ve hastanelere gidilemiyor. Çanakkale olarak şu anda toplam yoğun bakımda yatan 90 civarında hastamız var. Aşağı yukarı 50 civarında da Covid-19 tespit edilen, servislerde hastalarımız var.”

“KOMŞUM SINAVA BİZİM EVİMİZDE GİRDİ, İNTERNETİ ÇEKMİYOR”

İYİ Partili Yıldızlar, koronavirüsün etkilediğini söylediği üç alandan bir diğeri olan eğitim konusunda ise şu ifadeleri kullandı:
“Eğitimde şu an uzaktan eğitim var. Ama uzaktan eğitimin içinde internet, bilgisayar ve tablet olmaması ve bunun yanı sıra şebeke sorunları var. Çanakkale’de internet çekmeyen bölgelerimiz var. Benim komşum interneti çekmediğinden dolayı, sınava bizim evde katılım sağladı. Ve bu sıkıntılar anlayışla karşılanmıyor. Eğer sınava girmezsen internetin olup olmadığına bakmıyorlar. Bu bir çözüm değil”

“YARDIM EDENLER BİLE YARDIMA MUHTAÇ HALE GELDİ”

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, koronavirüsün en çok etkilediği ekonomi alanına ilişkin ise, bir dokunup bin ah işittiklerini söyledi. Başkan Yıldızlar şöyle devam etti:
“Esnaf, kahveler, kafeteryalar, lokantalar, öğrenci yurtları, okul servisleri hepsi pandemiden dolayı sıkıntı içerisinde. Pandemide insanlara yardım yapan kişiler bile şu an yardıma muhtaç duruma düştüler. Her gün partimize onlarca insan geliyor iş, aş istiyor. Ama maalesef karşılayamıyoruz. Çanakkale’mizde yüzde 30’ları bulan bir işsizlik gerçeği var.”

“DERTTEN BAŞKA BİR ŞEY DİNLEMİYORUZ”

“Esnafa gidiyoruz, dertten başka bir şey dinlemiyoruz. Biz ağzımızı açmadan onlar konuşuyorlar. Türkiye’nin bu duruma gelmesinden kendi adıma utanç duyuyorum. İnsanlar marketin önünden çocuğu bir şey ister diye alamamaktan korkuyor. Ekonomimiz çok kötü durumda. Bunları kimse görmemezlikten gelmesin. Bunları duyunca kahroluyoruz. Türkiye bu durumda olacak ülke değil. Bu memleket hepimizin memleketi. Bu memlekete hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Ama bunları 5 tane müteahhitte pazarlayarak değil, kendi milletine pazarlayarak yapması gerekiyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat