CHP’Lİ AKILLI ROZET TAKMA TÖRENİNDE KONUŞTU  “MÜCADELEMİZ HÜRRİYET MÜCADELESİDİR”

SİYASET 20 Şubat 2021 23:31
Videoyu Aç CHP’Lİ AKILLI ROZET TAKMA TÖRENİNDE KONUŞTU  “MÜCADELEMİZ HÜRRİYET MÜCADELESİDİR”
A
a

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı Sincan’da üye kampanyasında yaptığı açıklamada CHP ailesinin günden güne daha da büyüdüğünü söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, il yöneticileri, İlçe Başkanları ve Milletvekillerinin katılımı ile Sincan’da CHP'ye yeni katılan üyelerin rozetleri takıldı. 

“HALKIMIZIN PARTİMİZLE KURDUĞU BAĞLARIN YANSIMASI”

Coşkulu geçen rozet takma töreninde konuşan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Ankara genelinde verdiğimiz emeğin semeresini gördüğümüz, halkımızın partimizle kurduğu bağların yansıması olan bir törende birlikteyiz. Olumsuz sağlık koşulları nedeniyle çok daha kalabalık olmasını istediğimiz böylesi önemli bir etkinlik için emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve başta ilçe başkanımız olmak üzere tüm Sincan ilçe örgütüne teşekkür ederim.” dedi.

“6 OK ROZETİNİ TAKMA İRADESİ GÖSTEREN DOSTLARIMIZ HOŞ GELDİNİZ!”

CHP’li Akıllı konuşmasının devamında, “İnsanların yoksullukla boğuştuğu, en basit hak arayışlarının ‘terör’ ithamıyla bastırıldığı, temel hukuk kurallarının bile uygulanmadığı, medyanın sansürlü ve gerçeklerden kopuk bir yönetim anlayışın hüküm sürdüğü bu devirde yakasına 6 ok rozetini takma iradesi gösteren dostlarımıza hoş geldiniz diyorum.”

“CUMHURİYETİ BAĞIMSIZLIK VE ADALETLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP’ye katılan vatandaşlarla ilgili, en kutsal göreve talip olunduğunun altını çizen CHP İl Başkanı Akıllı, “Parti üyeliği yeri geldiğinde parti nöbeti, yeri geldiğinde bir direkte asılan bayrak, yeri geldiğinde gecenin ayazında duvara asılan bir afiştir. Ama mücadelemiz sadece bunlardan ibaret değildir. Mücadelemizin 200 yıla yayılan bir hürriyet mücadelesi olduğunun, 100 yıla merdiven dayayan bir bağımsızlık mücadelesi olduğunun bilincinde olarak Cumhuriyetimizin 2. Yüz yılını hürriyet, bağımsızlık ve adalet ile taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMSAL ADALETİ TESİS EDECEĞİZ”

Yeni üyelerle birlikte ve yurtsever vatandaşların katkılarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin mutlak ilerlemesiyle cumhuriyetin taçlanacağını vurgulayan Başkan Akıllı, “Bölgesel güç olan ülkemiz, 100 yıl önce mazlum milletlere verdiği ilhamı; bu kez tüm insanlığa bir küresel güç olarak verecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği ‘İstikbal Göklerdedir’ şiarı hem insanlığın hem Türk Milleti’nin önündeki rotadır. Bilimin aydınlığında, insan onuruna yaraşan bir yaşamı ve toplumsal adaleti tesis edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat