Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özdağ, “Yandaş Doyurmak İçin Değil Milletin Karnını Doyurmak İçin Yola Çıktık

SON DAKİKA 11 Haziran 2021 21:24
Videoyu Aç Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özdağ, “Yandaş Doyurmak İçin Değil Milletin Karnını Doyurmak İçin Yola Çıktık
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özdağ, “Yandaş Doyurmak İçin Değil Milletin Karnını Doyurmak İçin Yola Çıktık”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özdağ açıklamasında: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yaşam şartlarını iyileştirmek, onlara sağlıklı bir gelecek sunarak hayallerinin gerçeğe dönüşmesi adına yeni olanaklar inşa etmek hepimizin görev ve sorumluluğundadır.  Çocuk işçiliği, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun Dünyanın her ülkesinde farklı şekillerde varlığını sürdüren önemli bir sorundur. 
“12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” çocuk işçiliğine karşı küresel kampanyaya desteği arttırmak ve çocuk işçiliğine karşı tüm dünyada gittikçe büyüyen hareketi artırma amacını taşımaktadır. 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü, neredeyse tüm ülkelerde başta devlet kuruluşları olmak üzere üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ve sosyal taraflarca kabul ve teşvik edilmektedir. Bu da, çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinin ortadan kaldırılmasındaki kararlılık üzerinde önemli bir etki yaratmaktadır. Dünyada ve ülkemizde bu kapsamda düzenlenen etkinliklerle, çocuk işçiliğinin hala ciddi bir sorun olduğu ve mücadele için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği mesajının ulaştırılması amaçlanmaktadır.
Çocuklarımızın, eğitim almaları gereken yaşlarda çalışma yaşamında bulunmaları, sağlık ve güvenliklerini, sosyal ve fiziksel gelişmelerini olumsuz yönde etkilemektedir ve kabul edilebilir bir durum değildir. Çocuklarımızın eğitimlerini eksiksiz şekilde almaları, çocukluklarını yaşamaları, sağlıklı ve güçlü bir şekilde hayata hazırlanmalarını sağlamak en önemli vazifemizdir.
Çocukların sokakta çalıştırılmasının engellenmesini, sokakta karşılaşabilecekleri risklerden korunmaları, eğitim hayatlarına devam etmeleri sağlanmalıdır. Ancak iktidarın ekonomi politikaları yüzünden ailede her yaştan fert çalışmak mecburiyetinde kalmaktadır. Yaşanan yoksulluk yüzünden bugün ülkemizde binlerce çocuk işçi bulunmaktadır. Aileler karşılayamadıkları ihtiyaçları yüzünden bu duruma sessiz kalmak mecburiyetinde kalıyorlar. 
Oyun oynaması okulda olması gereken çocuklarımız hayatın zorluklarıyla küçük yaşta, kaldıramayacakları yüklerle tanışıyorlar. Gelecek Partisi olarak mafya ile hesaplaşan iktidarı milletiyle hesaplaşmaya davet ediyoruz. Bırakın kendi iç savaşınızı da milletimizin halini görün. Asgari ücret yaşanabilir bir rakamda değil, işverende bu rakamı ödeyebilir durumda değil. Gelecek Partisi iktidarında ne esnafımızı nede işçimizi ezdirmeyeceğiz. Biz milletimizin bağrından koparak onların derdiyle dertlenerek bu ülkenin iktidarına talip oluyoruz.  Yandaş doyurmak için değil milletin karnını doyurmak için yola çıktık” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat