Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Deniz Barlas 8 Mart Mesajı 

GÜNDEM 3 Mart 2021 15:39
Videoyu Aç Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Deniz Barlas 8 Mart Mesajı 
A
a

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Deniz Barlas, “Kadınlar toplumun geleceğidir” dedi.

Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanan, Birleşmiş Milletler tarafından tanınmış bir gündür. Türkiye’de de kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün yıl dönümünde Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Deniz Barlas bir mesaj yayımladı. Barlas mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Asırlar önce Amerika Birleşik Devletleri’nde grev hakkını kullanan kadınların 8 Mart 1957’de feci şekilde can vermesinden sonra, 27 Ağustos 1910’da Danimarka’da 2 Enternasyonale Bağlı Kadınlar toplantısında 8 Mart tarihi Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmak üzere kararlaştırıldı. Ancak görmekteyiz ki bu kadar özel bir gün bile ne yazık ki acı olayların ardından yürürlüğe girebilmektedir.
 Günümüzde Dünya’da ve Türkiye’de kadınlar kan dondurucu cinayetlerin kurbanı olmaya, toplumun belli bölümlerinden dışlanmaya maalesef devam etmektedir. Bu sorunun çözümü noktasında kadınlarımız hukuksal reform hareketlerine ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde kadın cinayetleri son 10 senede 3 kat artmış durumdadır. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2020 yılı raporunda ülkemizde 300 kadın öldürüldü. 176 kadının ise ölüm nedeni şüpheli durumda. Bu ortamdan kurtulmanın tek yolu caydırıcı cezalar. Artık bir gün içerisinde 3 kere yaşadığımız, cinayetlerin önüne geçilmesi gerekmektedir. 
Gelecek Partisi olarak, Türkiye’nin yarınlarında kadınlarımızın üretimde, eğitimde, sağlıkta, bilimde ve nice alanda en zorlu işleri büyük başarılar ile sonuçlandırdığı, cinayetlerin durduğu, ‘Kadınlar toplumun geleceğidir’ anlayışıyla adımların atıldığı bir politika yürütmek üzere iktidara geleceğiz. Engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız, can dostu hayvanlarımız ve her canlının en güzel koşullarda yaşaması adına güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Türkiye’de ve Dünya’da tüm cinayetlerin, baskı ve caydırma politikalarının durduğu, kadınlarımızın hak ettiği değeri sadece bir gün değil her gün gördüğü bir gelecek temennisiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü umutla kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat