İKTİDARA GELDİĞİMİZ TAKDİRDE İŞSİZLİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR

SON DAKİKA 24 Haziran 2021 18:42
Videoyu Aç İKTİDARA GELDİĞİMİZ TAKDİRDE İŞSİZLİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR
A
a
İKTİDARA GELDİĞİMİZ TAKDİRDE İŞSİZLİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR

İYİ Parti Edirne İl  Başkanı Ekrem Demir, "Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi işsizlik. Hatta en önemli sorunu işsizlik. Bununla ilgili genel merkezimizde çok deneyimli bir kadromuz çalışıyor. Biz İYİ Parti olarak iktidara gelmeden önce sorunları nasıl çözebiliriz diye genel merkezimizde ciddi hummalı bir çalışma var. İktidara geldikten sonra biz ne yapacağız diye arayış içerisinde olmayacağız. Projelerimiz hazır. İktidara geldiğimizde sıkıntılarımızı çözebilmek için daha önceden hazırlamış olduğumuz projeleri harekete geçireceğiz" dedi.
İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZECEK KADROYA SAHİBİZ
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, işsizlik sorunu konusunda açıklamalarda bulundu. Partilerinin işsizlik sorunu hakkında projelerini hazırladıklarını ve yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirten Demir, "Üniversite mezunu gençlerimizin 3 tanesinden 2 tanesi şuanda işsiz. Bu çok ciddi bir sıkıntı. Hatta gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde bir çok gencimiz fırsatını bulsa bir şekilde yurt dışına gitmeyi düşünüyor. Ve şuanda korkunç bir beyin göçü de var. Bu bizi son derece tedirgin ediyor. Bizim ülkemizin insanları, bizim ülkemizin gençleri kendi ülkesinde iş bulamıyor. Bu noktada ülkemizde ciddi bir sorun var. Allah'ın izniyle bu sorunları çözebilecek kadrolara sahibiz. Bize bu yetkiyi verdiklerinde bu sorunları biran önce çözmek için harekete geçeceğiz" dedi.
İSTİHDAMA YÖNELİK HİÇBİR GİRİŞİMDE BULUNULMUYOR
"İşsizlikle ilgili şuanda TÜİK in verilerine göre yüzde 12 civarında işsizlik var deniyor ama hissedilen bunun çok çok üstünde" diyen başkan Demir, " Ama istihdama dayalı maalesef ülkede hiçbir iş yapılmadığı için bu işsizliğin önüne geçmemiz zaten mümkün olmuyor. Şuanda Türkiye de betona ve demire dayalı çok ciddi bir yatırım var. Bunu hiçbir zaman istihdama dönmediğini görüyoruz. Maalesef dolayısı ile de işsizliği bu şekilde azaltmak söz konusu olmayacak. Yani bir an önce istihdama dayalı yatırımların yapılması lazım. Ve insanlarımızı buralarda çalıştırarak işsizliğin önüne geçmemiz lazım diye düşünüyorum "şeklinde konuştu.

Edirne de kapanan farikalara yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten başkan Demir şöyle konuştu:
"Hem Kapıkule tarafında hem de Havsa’ya doğru   bir sürü fabrikalarımız vardı. Bu fabrikaların büyük bir bölümü kapandı. Bu fabrikalar ciddi bir istihdam sağlıyor. Dolayısı İle Bunların Büyük Bir Kısmı Şuanda kapalı olduğu için çalışan insanı yok. Buraları bir şekilde harekete geçirmemiz lazım. Bununla ilgili biz çalışmalarımız devam ettiriyoruz. Genel merkezimize sunuyoruz. Edirne milletvekilimiz ile beraber çok güzel diyaloglarımız var. Edirne de olan tüm sıkıntılarımızı milletvekilimizin marifeti ile genel merkezimize iletiyoruz. Genel merkezimiz çözüm üretmeye çalışıyor."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat