İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel,  AMACIMIZ KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE MİLLİ İRADEYİ HAKİM KILMAKTIR, EKSİK KALSIN İKTİDARIN ANAYASA ÇALIŞMASI

SİYASET 9 Şubat 2021 17:43
Videoyu Aç İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel,  AMACIMIZ KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE MİLLİ İRADEYİ HAKİM KILMAKTIR, EKSİK KALSIN İKTİDARIN ANAYASA ÇALIŞMASI
A
a

İİyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, " Bizim amacımız kesinlikle ve kesinlikle milli iradeyi hakim kılmaktır" dedi.

İYİ Parti, "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" geçtiğimiz haftalarda çalışmasını milletvekillerine sunmuştu. "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem"in detayları hakkında konuşan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, " Bizim amacımız kesinlikle ve kesinlikle milli iradeyi hakim kılmaktır" dedi.

AMACIMIZ KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE MİLLİ İRADEYİ HAKİM KILMAKTIR

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, ciddi bir hazırlık yaptıklarını belirterek, "Sayın genel başkanımız epey süredir güçlendirilmiş, yenilendirilmiş, parlamenter sisteme acilen geçilmesi konusunda çağrı yapıyor. Bu konuda da hem topluma hem de diğer siyasi partilere sunmak üzere tabii bu taslak bir öneri olacak. Ama bizim amacımız kesinlikle ve kesinlikle milli iradeyi hakim kılmaktır. Şu anda milli iradenin kimse hakim olduğunu söyleyemez. Parlamentonun bertaraf edildiği, bir tarafa atıldığı, her şeyin bir kişinin iki dudağının arasına bırakıldığı sisteme biz, demokrasi diyemeyiz. Burada özellikle gündeme getirilmek istenen ki bizim partimizin hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcımız başkanlığında olan hukukçu heyet hızla ve özveriyle çalışıyor, çok ciddi hazırlıklar yapılıyor. Sayın genel başkanımız bunu zaten açıklayacak önümüzdeki günlerde" dedi.

EKSİK KALSIN İKTİDARIN ANAYASA ÇALIŞMASI, BİZ ONLARIN ANAYASA ÇALIŞMALARINI 2010'DA GÖRDÜK

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, iktidarın anayasa çalışmasını eleştirerek, "Biz onların anayasa çalışmalarını 2010'da gördük" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Yüksel şunları söyledi:
"Dikkat ederseniz bu gündeme gelmeye başladı. Şubat ayında böyle bir açıklama yapacağız demişti sayın genel başkanımız. Hemen saraydan ses geldi bir anayasa çalışması falan yapacağına dair. Ben şimdi öbürünü tamamlamadan parantez içinde bir şey söylemek istiyorum. Eksik kalsın iktidarın anayasa çalışması. Biz onların anayasa çalışmalarını 2010'da gördük. 2010'da onların getirdiği, onların yaptığı anayasa değişikliği ile HSK' nın başına gelenler yapılan düzenleme ve onun ötesinde başına bomba yağdırdılar bu milletin. Yargının siyasallaşması bir gecede olmadı. Onlar bir gecede yok fetö'cüler ele geçirdi kim getirdi. O FETÖ'cüleri kim getirdi adama sormazlar mı? O yapılan anayasanın bu ülkeyi getirdiği noktayı gördük. 2017'de halk oylamasıyla da ucube bir sistem. Adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yani meclis nerede burada? Meclis nerede? Ne Alman parlamentosuna benziyor, Almanya'daki başkanlık sistemine ne Fransa'daki ne ne ABD'deki ne benziyor. Türk' e göreymiş. Türk' e göre değil Türk'ün töresinde Adalet vardır, Türk'ün töresinde saygı vardır, Türk'ün töresinde eşitlik ve adalet vardır. Nerede bu yönetimde adaletlik? Eksiğini ortaya çıkaranlara, bu yanlış diyenlere, ortalık çok pahalı çarşı pazar yanıyor diyenlere, hemen hazır Sen FETÖ'cüsün, HDP ile işbirliği mi yapıyorsun sen teröristsin... Böyle ülke yönetilir mi? Böyle bir mantık olur mu? Olmaz. Biz buna Bu millet böyle bir yönetime mahkum değil. Bu millete bu reva değil. İşte bunları düzeltmek anlamında parlamento güçlü olacak. Yasama yürütme yargı bunlar birbirinden ayrı. Yürütme kesinlikle ve kesinlikle denetime tabi olmalı. Varlık fonu denetlemez, Sayıştay raporları kimse ciddiye almaz, böyle bir şey olmaz. Kesinlikle olmaz diye düşünüyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat