İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU, ESNAF SARAYINI ZİYARET ETTİ

SİYASET 22 Şubat 2021 16:23
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU, ESNAF SARAYINI ZİYARET ETTİ
A
a

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir’de hizmet veren Esnaf Sarayını ziyaret etti. Esnafla tek tek sohbet eden Kabukcuoğlu, esnafın dertlerini dinledi.

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu ve beraberindeki heyet, 1985 yılından bu yana 35 yıldır Eskişehir’e 475 mağaza ile hizmet veren Esnaf Sarayı’nı ziyaret etti. Kabukcuoğlu gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinde, ‘işler nasıl?’ sorusuna karşı esnaftan aldıkları yanıtın, özellikle Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiği günden beri “işler bozuk” olduğunu söyledi.

“ESNAF DERTLİ VE SIKINTILI”

Esnafın satışlarının durma noktasına geldiğini ve hükümetin kira yardımlarından yararlanamamaktan şikayetçi olduğunu ifade eden İYİ Partili Kabukcuoğlu, “Dükkânlarını her gün açıp-kapatan esnafımız kira, elektrik gibi masrafları dahi karşılayamamaktan şikâyetçi, biriken borçları yüzünden dertli. Pet Shop dükkânları, sattıkları ürünlerin zincir marketlerde bulunmasından, 1000 üye zorunluluğu olduğu için oda kuramamaktan dolayı yakınıyor. Hafta sonlarında dükkânlarını kapatmak zorunda olan esnafımızın gözü aşı çalışmalarında.” dedi.

 “SARAY DUVARLARININ ARDINDAN ESNAFIN CEFAKÂRLIĞI GÖRÜLMÜYOR”

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, “Genel Başkanımız 1 yıldır birçok il ve ilçeye ziyaretlerde bulundu; bulunmaya da devam ediyor. Bizler de kendi seçim bölgemizde ve sorumlu olduğumuz illerde esnafımızla bir araya geliyoruz. Görüşüp taleplerini dinliyoruz. Sıkıntıları çok. Bir dokunup bin ah işitiyoruz. Duran işleri karşısında esnaf, SSK ve BAĞ-KUR primleri, vergileri, dükkân kiraları altında adeta eziliyor. Esnafımız sabrediyor, dişini tırnağına takarak elde avuçta ne varsa idare etmeye çalışıyor ancak hükümet, saray duvarlarının ardındaki bu cefakârlığı görmüyor. Esnafımız haklı olarak bu ülkeyi yönetenlere soruyor, ‘batmadan nasıl yaşayacağız?’ diyor. Borç üstüne borç alıp, ayakta kalmaya çalışıyor. 2 milyon esnafın aşı maliyeti 100 milyon dolar ama 2 milyon esnafı kapatmanın maliyeti, milyarlarca dolar. Bu basit matematiği bile yapamıyorsanız, bu işi bırakıp gidin artık.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat