İYİ PARTİLİ KAYIŞ’TAN HAYTAOĞLU CİNAYETİNE TEPKİ

SON DAKİKA 3 Ağustos 2021 17:04
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ KAYIŞ’TAN HAYTAOĞLU CİNAYETİNE TEPKİ
A
a
İYİ PARTİLİ KAYIŞ’TAN HAYTAOĞLU CİNAYETİNE TEPKİ
İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, canice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ile ilgili açıklama yaptı.
Antalya'da 5 gündür haber alınamayan 21 yaşındaki gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu tecavüz edilip vahşice katledildi. Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen emlakçı Mustafa Murat Ayhan ise gözaltına alındı. 
İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış da vahşete ilişkin açıklama yaparak şunları söyledi:
“KADINI AŞAĞILAYAN SİYASİ İKLİM OLDUĞU SÜRECE BU OLAYLAR SON BULMAYACAK”
“Ülkenin geldiği nokta ne yazık ki acı, kan ve gözyaşı. Her gün bir yeni bir felakete gözlerimizi açıyoruz. Şehitlerimiz için, ormanlarımız için, çocuklarımız için, kadınlarımız için her gün göz yaşı döküyoruz. Son olay ise hepimizi bir kez daha kahretti. Bu son olsun dediğimiz her şey, hiçbir zaman son olmadı ve son olmayacak da. Çünkü gerekli adımlar atılmadığı sürece, kadını aşağılayan, yok sayan, küçük gören bir siyasi iklim ülkeye hakim olduğu sürece son bulmayacak ve nice kadınlar bu alçaklar gibilerinin elinde solup gidecek.”
“BUNA HEP BERABER DUR DEMELİYİZ”
“İstanbul Sözleşmesini uygulayın dedik, dinlemediler. Bir güruhun peşine takılan iktidar kadını yok sayan tarikatların isteğine uyarak sözleşmeden ayrıldı. Daha iyisi yapılacak dediler. Her dedikleri gibi bunun da içi boş ve yalan olduğunu yaşayarak görüyoruz. Artık yeter. Kadını küçük düşürücü sözler sarf edeni, voleybol oyuncularından dahi tahrik olan adi ve aciz zihniyete müsaade edildikçe bu olaylar son bulmayacak. Bunların önüne geçilmedikçe bugün başkası yarın sizin yakınlarınızdaki kadınlar birer birer katledilecek. Buna hep beraber dur demeliyiz!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat