İYİ PARTİLİ ÜNZİLE YÜKSEL: “GELSİN SANDIK, GİDECEK OLAN GİDER GELECEK OLAN GELİR”

GÜNDEM 23 Mart 2021 17:07
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ ÜNZİLE YÜKSEL: “GELSİN SANDIK, GİDECEK OLAN GİDER GELECEK OLAN GELİR”
A
a

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, dolardaki artış ve ülkenin içinde bulunduğu krize dikkat çekerek, “İktidar yönetemediği için bir an önce kaçmak istiyorsa her şeyi mahvetmelerine gerek yok. Gelsin sandık, gidecek olan gider, gelecek olan gelir. Türkiye’yi daha fazla perişan etmeyin.” diyerek tepki gösterdi. 

Gündeme dair açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, iktidarın her şeyi eline yüzüne bulaştırdığını ve ülkeyi perişan hale getirdiğini söyleyerek, “Ülkede gerçekler konuşulmuyor, gösterilmiyor. Krizin ne derece büyük olduğunun üstü örtülüyor. Ekranlar karşısında öyle konuşuyorlar ki dersiniz ülke uçuyor. Esnafın halinden haberleri yok. Yandaş medya her şeyi tozpembe gösteriyor. Vatandaşın perişanlığından ya haberleri yok ya da görmezden geliyorlar. Ne zaman ülkedeki bir sorun gündeme gelse, hemen üzerini kapamak adına gündemi değiştirecek bir şey buluyorlar. Yıllardır aynı yolu izlediler. Fakat halk artık her şeyin farkında. Gündemi de değiştirseniz, üzerini de kapasanız, çıkıp ekranlara naralarda atsanız artık halk bilinçlendi. İnsanların aklıyla oynayamayacaksınız” dedi. 
“TÜRK LİRASI DEĞERSİZLEŞTİ PEKİ ŞİMDİKİ BAHANENİZ NE OLACAK?”
Dün geceden beri Asya piyasalarında dolarda inanılmaz bir artış söz konusu olduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcı Ünzile Yüksel, “Türk Lirası dibe vurmuş durumda. Sayelerinde Liramız iyice itibarsızlaştı. Şimdi bahaneniz ne olacak? Bu durumun üzeni ne ile örteceksiniz? Gündeme hangi konuyu getirip üzerini kapatacaksınız? Sabah itibarı ile dolarda gözle görülür bir artış var. Bunu neye bağlıyorsunuz Sayın Erdoğan? Bahaneniz ne olacak? Beceremiyorsunuz. Ülkeyi daha da çıkmaza sokuyorsunuz. Vatandaşın halinden haberiniz yok. Esnafın durumundan haberiniz yok. Ya gerçekten bu durumlardan haberiniz yok; ya da birileri size bu durumları söylemiyor. Sandığa gitmenin vakti geldi. Ülkeyi daha fazla perişan etmeyin” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat