Kızılboğa: Millet Can Derdinde, Cumhurbaşkanı Çay Dağıtıyor!

SON DAKİKA 3 Ağustos 2021 15:55
Videoyu Aç Kızılboğa: Millet Can Derdinde, Cumhurbaşkanı Çay Dağıtıyor!
A
a
Kızılboğa: Millet Can Derdinde, Cumhurbaşkanı Çay Dağıtıyor!

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yangın bölgelerinde yapılan inceleme ve ziyaretlerin bölge halkına moral vereceğini belirterek, “Derdiniz acı paylaşmaksa bölgeye gidin, çay dağıtmak siyaset yapmak için insanların acıları üzerinden prim yapmaya kalkmayın” dedi.
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 
Felaketin yaşandığı bölgelerde çalışanların ve halkın imkansızlıklar içerisinde mücadele ettiğini ifade eden İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Yangınlar yüreğimizi dağladı. Ülkemizin akciğerleri yanıyor. Alevler insanlarımızı, evleri, hayvanları yok ediyor. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimize güç kuvvet diliyorum” dedi.
Siyasilerin bölgeye yaptığı ziyaretlere de değinen Başkan Hasan Kızılboğa, “Yangınların kontrol altına alınamıyor olmasında payı olanlar ise pişkin pişkin bölge halkını ziyaret ediyor. Tabii ki bölgedeki vatandaşlarımızı ziyaret edelim ve acılarını paylaşalım. Ama lütfen böylesi günlerde siyasi hesaplarla insanların acılarını kullanarak siyaset yapmayalım” şeklinde konuştu. 
Başkan Kızılboğa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarıyla boğuşan Marmaris'te kürsüden çay dağıtmasına da tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı, felaketi yaşayan bir bölgeye gidiyor, siyasi şov yapıyor. Yangına müdahalede yaşanan aksaklıkları görmezden geliyor. Daha acı olanı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris’te sözde başarılarını anlattıktan sonra vatandaşlara kürsüden çay fırlatıyor. Orada ki insanların çaya değil eve ihtiyacı var, yanan ahırlarında telef olan hayvanlara ihtiyacı var. En önemlisi Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener gibi acılarını çıkarsız menfaatsiz paylaşacak, onları bağrına basacak liderlere ihtiyacı var. Şimdi soruyorum; Ormanlarımız yanarken, insanlarımız ölürken, İnsanlarımız can ve mal derdindeyken Cumhurbaşkanı halka çay dağıtır mı?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat