MERSİN İL BAŞKANI KARIŞ’IN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

GÜNDEM 9 Aralık 2020 09:47
Videoyu Aç MERSİN İL BAŞKANI KARIŞ’IN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 10 Aralık İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 72. yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.


 Dünya Barışı’na katkı sağlamak amacıyla 2. Dünya Savaşı’nın arından Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün 72. Yılında Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, bir mesaj yayınlayarak, İnsan Hakları Günü’nü kutladı.

“BUGÜN MERSİN’İMİZDE HER IRKI, RENGİ, DÜŞÜNCEYİ, İNANIŞI BULMAK MÜMKÜN”
 Tüm Dünya’nın İnsan Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Karış, “Canlılar, yaşamları boyunca farklı ve büyük zorluklarla karşılaşır ve bu zorluklarla mücadele konusunda birlik içerisinde çözümler arar. Büyük bedeller ödenen, ülkemizin bile savaşa girmemesine rağmen çok sıkıntılar çekmesine sebep olan, atom bombası gibi inanılmaz silahların kullanıldığı 2. Dünya Savaşı da bu zorluklardan biriydi. Savaşın bitiminin ardından aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeler 10 Aralık 1948 tarihinde Paris’te bir araya gelerek İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ne imza attı. Bu girişim ile acıların son bulması beklenirken maalesef Dünya savaş ve acıdan kurtulamadı. Bugün geldiğimiz noktada Suriye’de, Doğu Türkistan’da büyük insanlık suçları işlenmekte. Yine ülkemizde kadın hakları konusunda, ifade özgürlükleri konusunda, yaşam hakları konusunda, hayvan hakları konusunda sorunlar mevcut. Ancak bizler çok şanslıyı ki çözümleri yine bizde, içimizde. Anadolu barındırdığı farklılıkları ile uzun yıllar çeşitli insanların huzur ve barış ortamı olmayı başardı. Bugün Mersin’imizde her ırkı, rengi, düşünceyi, inanışı bulmak mümkün. İşte bu noktada üzerimize düşen görev barış ve huzur ortamının sağlanması noktasında örnek teşkil etmek ve bu örneği bozacak olumsuzlukları ortadan kaldırmaktır. 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde güzel ülkemin tüm farklılıklarını sevgiyle, saygıyla kucaklıyor, güzel yarınlar için Gelecek Partisi çatısı altında mücadele edeceğimi ifade ediyorum. Tüm Dünya’nın İnsan Hakları Günü kutlu olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat