MİLLETVEKİLİ BEKO: “ESNAF HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN DAHA MI ÖNEMSİZDİR”

SON DAKİKA 22 Şubat 2021 16:06
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ BEKO: “ESNAF HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN DAHA MI ÖNEMSİZDİR”
A
a

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklanan havalimanlarının kiralarına ait düzenlemeye ilişkin açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, “Köprü ve otobanları kullanan esnaf havayolu şirketlerinden daha mı önemsizdir?” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün işlettiği havalimanlarında 2020 yılının kiralarını alınmayacağını belirterek, 2021-2022 dönemine ait kira bedellerinin iki yıl boyunca yüzde 50 indirimli uygulanacağını açıkladı. 
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak gelişmeye tepki gösterdi. Farklı sektörlerin de zor günlerden geçtiğini vurgulayan Milletvekili Beko, esnaf ve işletmeler için ne gibi çalışmalar yapılacağını sordu. Beko’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı havalimanlarından 2020 yılı kiralarını almamayı ve 2021-2022 kiralarında %50 indirime gideceğini açıkladı.
Soruyorum:

Köprü ve otobanları kullanan esnaf havayolu şirketlerinden daha mı önemsizdir?
Hükümet aynı kira desteğini bar, kafe ve restoranlar için de yapmayı düşünmekte midir?
Kapanmadan önce bu iş yerlerinde çalışan, şu an evine ekmek götüremeyen müzisyen, aşçı, garson binlerce işçi ve emekçimiz için bir planınız var mıdır?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat