Özdağ: “Maalesef ki açıklanan ilkeler, kendileri tarafından çiğnendi”

GÜNDEM 2 Mart 2021 16:28
Videoyu Aç Özdağ: “Maalesef ki açıklanan ilkeler, kendileri tarafından çiğnendi”
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “İnsan Hakları Eylem Planı” hakkında değerlendirme yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Zaten bilinen, uygulanması gereken ilkeleri yeni bir çalışma gibi göstermek anlamsız. Maalesef ki açıklanan ilkeler, kendileri tarafından çoğu kez çiğnendi” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, “İnsan Hakları Eylem Planı” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletimizin ihtiyaç ve talepleri önceliğimiz olmuştur” diyerek çalışma sonucunda ortaya koyulan 11 maddeyi sıraladı. Konuyla ilgili Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, tarafından bir değerlendirme yapıldı.

​“Uygulanması gereken ilkeleri yeni bir çalışma gibi göstermek anlamsız”
Uzun zamandır hükümet tarafından yürütülen siyasetin böyle bir çalışmaya neden olduğunu belirten Özdağ, “Türkiye, insan hakları noktasında bahsi geçen ilkeleri bünyesinde barındıran anlaşma ve kanunlara ortak ve sahiptir. Zaten bilinen, uygulanması gereken ilkeleri yeni bir çalışma gibi göstermek anlamsız. Ancak yine de konunun dikkat edilmesi gereken hususu ilkelerin açıklanması değil. Maalesef ki açıklanan ilkeler, kendileri tarafından çoğu kez çiğnendi.  Bakınız, Cumhurbaşkanı çok güzel söylüyor, ‘Milletimizin ihtiyaç ve talepleri önceliğimiz olmuştur.’ Bu ifade Türkiye’de insan haklarının çiğnendiğinin bir göstergesidir. Eğer insan onuruna ve düşüncelerine sahip çıkmak istiyorlarsa daha yararlı çalışmalara yönelmeliler. Bunun için kadın cinayetlerinin engellenmesi, düşünceleri yüzünden hapiste olan gazeteciler ve birçok konudan başlayabilirler” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat