YÜKSEL, "REGAİP KANDİLİ İLAHİ MÜJDELERLE DOLU BİR GECE"

SİYASET 18 Şubat 2021 14:11
Videoyu Aç YÜKSEL, "REGAİP KANDİLİ İLAHİ MÜJDELERLE DOLU BİR GECE"
A
a

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Toplumsal Politikalar Başkanı Ünzile Yüksel, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yüksel, "Mübarek Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duyguları doruğa ulaşır. Kandiller, insanların kalplerin birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel gecelerdir" dedi.

Regaip Kandilinin, Yüce Allah’ın af ve bağışının istendiği, ilahî müjdelerle dolu bir gece olduğunu söyleyen Başkan Yüksel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu nedenle, bu mübarek gece ve onu izleyen günler, yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamaya ve hatırlatmaya, yanlış ve kusurlarımızdan dönmeye vesile olmalıdır.
Üç aylara girdiğimiz manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü, uzanabileceğimiz herkese açmalı, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlakî meziyetle­rin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Regaip Kandilinin aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile ol­masını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat